Kokie teisės aktai nustato reikalavimą naudoti žiemines padangas ir jų žymėjimą?

Draudimas naudoti vasarines padangas nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. yra reglamentuotas Kelių eismo taisyklių XXX skyriaus 230 punkte:

  • „Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.“

Padangos, skirtos eksploatuoti žiemą, turi būti pažymėtos simboliais, nurodytais Lietuvos transporto administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintame „Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimų sąrašo“ 5.5 papunktyje:

  • „Automobiliuose ir jų priekabose (jei priekabose įrengti stabdžiai), kai automobilio arba priekabos bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. turi būti naudojamos padangos, skirtos važiuoti žiemą (žymimos ženklais „M+S“, „*“ arba „Aukštikalnių simboliu“)“.

Ankstesnėje šių reikalavimų redakcijoje vietoje padangų žymėjimo aukštikalnių simboliu buvo numatytas užrašas „All seasons“. Aukštikalnių arba „3PMSF“ („Three peak mountain snowflake“) žymėjimas, tai – trijų viršūnių kalno su šešiakampe snaige jame, simbolis.

Parašykite komentarą